Belediye Köyü Bastı! Köy Halkı da Belediyeyi Bastı

Vatandaş susuzluktan dert yanınca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi jandarma ile dün akşam saatlerinde köyü bastı. Bugün ise köy sakinleri belediyeyi bastı.

Vatandaş susuzluktan dert yanınca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi jandarma ile dün akşam saatlerinde köyü bastı. Bugün ise köy sakinleri belediyeyi bastı.

Şanlıurfa’da dün meydana gelen ve Türkiye’nin gündemine oturan olayın ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi köyü bastı. “Suyumuz olmadığı için cünüp olduğumuzda abdest alamıyoruz. Günahımız yetkililerin boynuna” ifadelerinin yer aldığı pankartı köy meydanından kaldırmak isteyen belediye personeli ile köy halkı bir süre direndiler.

Dün akşam meydana gelen olayın görüntülerini paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

 

“Şanlıurfa Karaköprü’de “İçme suyumuz yok” afişinin asıldığı Gölpınar Köyü, jandarma ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıtaları tarafından akşam karanlığında basıldı!

Şu an köylüler, afişi söktürmemek için direniyor!

İşte Tek Adam rejimi budur! Köydeki afişe bile tahammül yok.

Afişi sökmek için gösterdiğiniz gayreti hizmet için harcasaydınız, Gölpınar halkı şimdi suya kavuşmuştu.” ifadelerine yer vermişti.

Dün Belediye Köyü Bastı! Bugün Köy Halkı Belediyeyi Bastı

Belediye personelinin jandarma ile köyü basmasının ardından gün aydınlandıktan sonra Şanlıurfa merkeze gelen vatandaşlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasını bastı. Belediye binası önünde toplanan köy halkı Başkan Beyazgül’ü istifaya çağırdı. Tanal, krizin ikinci gününde yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

 

“Karaköprü Gölpınar Köyü’ndeki içme suyu krizinde 2. gün…

Dün akşam zabıta ve jandarmanın afiş baskını düzenlediği Gölpınar’ın sakinleri, şu an #Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi binası önünde. Başkan Beyazgül’ü istifaya çağırdılar. Su sorunlarının çözülmesini talep ediyorlar.”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile köy halkının karşı karşıya gelme durumlarının daha ne kadar süreceği ve zaferi kimin kazanacağı merak konusu haline geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu