Asayiş

Bekçiler, George Floyd Muamelesi Yaptı

Bekçiler, bir kişiyi yolun ortasına yatırıp diziyle boynuna bastı. Yaşanan bu olay George Floyd'u hatırlattı.

Bekçiler, bir kişiyi yolun ortasına yatırıp diziyle boynuna bastı. Bölgeye gelen polis yerdeki kişinin yüzüne tekme atarken, olaya tepki gösteren 4 kişi gözaltına alındı

 

Bekçilerin bir kişi yolun ortasında yatırıp diziyle boynuna bastırması tepkilere neden olurken yaşanan bu olay George Floyd’u anımsattı.

 

Olay, Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi eski Mardin-Diyarbakır Karayolu üzerinde bulunan Karacadağ Caddesi’nde meydana geldi. Bekçilerin, bir kişiyi gözaltına aldığı anlar çevredeki vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Görüntülerde, gece saatlerinde meydana gelen ve henüz nedeni öğrenilmeyen olayda, bekçiler zor kullanarak bir kişiyi yolda yatırıp üzerine çıktığı görülüyor. Amerika’da polis tarafından yere yatırarak boğazına diziyle bastığı ve boğularak ölümüne neden olduğu George Floyd’un ölüm anını hatırlatan görüntülerde, bekçi yere yüzükoyun yatırdığı ve diziyle boynuna bastığı kişi, boynunu dizden kurtarınca bu kez olay yerindeki polisin tekmesine maruz kalıyor.

Tepki gösterenler gözaltına alındı

Çevre sakinlerinin olayı fark etmesiyle tepki göstermeleri üzerine bekçiler, olay yerine polis ekiplerini çağırdı. Olay yerine çok sayıda zırhlı araçla Terörle Mücadele ve Asayiş ekipleri, tepkileri yatıştırmak için çevredekileri olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak çevre sakinleri, bekçilerin uyguladığı şiddete dair tepkilerini sürdürünce, polis tepki gösteren bir gencin yüzüne bitişik mesafeden doğrudan biber gazı sıktı. Polis tepkileri dindiremeyince olay yerindeki yurttaşlardan 4’ünü gözaltına aldı. 4’ü çevre sakini biri de bekçilerin şiddet uyguladığı kişi olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı.

İsimleri öğrenilemeyen 5 kişi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı