Yurt

Başkan Yıldız, Deprem Vergilerini Soruyorlar

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, “Deprem vergilerini ne yaptınız diye soruyorlar. Vergilerin 10 katı masraf yapıldı” dedi.

Bahattin Yıldız

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Güneydoğu TV ekranlarında yayınlanan ve Müslüm Çap’ın sunduğu Siyasetin S’si programına katıldı. Başkan Yıldız, katıldığı programda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

İşte Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız’ın gündeme dair yaptığı açıklamalardan başlıklar;

 

Tedbirlere Uymak Vaka Sayılarını Düşürüyor

“COVİD belası, tüm diyayı sektörleri insan sağlığını alt üst etti. Hükümetimiz vatandaşların sağlık güvenliğini aldı. Bir takım kısıtlamaların yeniden gelmesi ile Şanlıurfa il beraber tüm Türkiye’de vaka sayılarında düşüşler görüldü. Vatandaşlarımıza uyarılarda bulunuyoruz. Maskeleri kollarında çenesinde boynunda taşıyan vatandaşlarımız vardı. Maskenin yeri çene, kol değil direk ağızdır. Lütfen kurallar uyalım.”

 

Türkiye’de Sağlık Sektörü Gelişti

Eski Türkiye’deki sağlık sorunları Ak Parti Hükümeti ile giderildi. Önceden SSK’lı ile BAĞ-KUR’lular farklı hastanelerde tedavi oluyordu. Kaza yapmış BAĞ-KUR’lu bir hasta SSK’lı hastaların bakıldığı bir hastaneye acil girişinde girildiğinde bile önce hangi kurumdan sigortalı olduğu soruluyordu. Sigortası o hastane ile uyuşmayan hastalara bakılmıyordu. AK Parti ile bu sorun giderildi ve SGK çatısı altında birleşen tüm hastaneler tüm vatandaşlara bakmaya başladı. Türkiye’nin sağlık sektöründe geliştiğini hepimiz görüyoruz. Daha önce kızaklarla hastalar taşınırken şimdi ise helikopterlerle taşınıyor.

Bahattin Yıldız

 

Deprem Vergileri Nereye Gitti Diyorlar

“Deprem vergilerini soranlar; 147 Milyar deprem vergisi toplandı. 1.21 trilyon deprem harcamaları yapıldı. Yaklaşık 10 katı kadar masraf yapıldı. Eleştiri yaparken vicdanlı olun. İzmir’de depremin hemen ardından TOKİ yapımına başlandı. Elazığ’da yine öyle. Van depreminden sonra yeni bir Van inşa edildiyse, Malatya’da konutlar yapıldıysa bu güçlü hükümetimiz tarafından yapıldı.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı