Başkan Soylu’dan Kadınlar Günü Mesajı

Feyyaz Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Soylu “Kadına değer vermeyen toplumlar geri kalmaya mahkumdur”

Başkan Soylu, Evsiz Yıldırım Ailesine Sahip Çıktı

Başkan Soylu, mesajında, kadınların fedakârlık ve emek konusunda gösterdikleri hassasiyete dikkati çekerek, “Kadına değer vermeyen toplumlar geri kalmaya mahkumdur” dedi.

Güçlü milletlerin dayanağı olan ve toplumların yapısını oluşturan ailelere yön veren kadınların yılda bir gün değil her gün anılması ve kıymet verilmesi gereken bireyler olduğunu belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Kıymetli kadınlarımız; daima aile birliğinin, özverinin ve sevginin kaynağı olmuşlardır. İnsanlık tarihinde nice örnekleri ile istiklal ve istikbal mücadelelerinde kadınların önemi büyüktür. Türk tarihinde üstlendikleri rollerle fedakarlığın, emeğin ve merhametin simgesi haline gelen kadınlarımız; bizlere sevgiyi öğreten, nesillerimizi en güzel şekilde yetiştiren yegâne varlıklarımızdır.”

Başkan Soylu: “Kadına şiddet kabul edilemez”

Başkan Soylu, kadına şiddetin kabul edilemeyeceğini belirterek, “Öncelikle, ülkemizin kanayan bir yarası haline gelen kadına yönelik şiddet olaylarının ortadan kaldırılması konusunda hep birlikte daha fazla mücadele etmemiz gerektiğini düşünüyor, medeniyet değerlerimizden, tarih ve kültürümüzden aldığımız güçle bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Feyyaz Soylu, mesajını şöyle tamamladı:
“Şehitlerimizin anneleri ve eşleri başta olmak üzere; toprağına, bayrağına ve vatanımızın her köşesine alın terini akıtan, güzel vatanımızın kurtarılmasında ve korunmasında büyük çabalar gösteren, ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine katkılar sağlayan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutlar, saygılarımı sunarım.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu