Başkan Soylu’dan Berat Kandili Mesajı

Başkan Soylu, mesajında, Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandil’inin Ceylanpınar’a, Türkiye'ye ve tüm İslam alemine esenlik getirmesini diledi.

Feyyaz soylu

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Soylu, mesajında, Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandil’inin Ceylanpınar’a, Türkiye’ye ve tüm İslam alemine esenlik getirmesini diledi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Allah’ın rahmetinin tüm evreni kapladığı bu mübarek geceye tekrar erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Af ve kurtuluş kapısının sonuna kadar açık olduğu bu rahmet gecesini, hepimiz layıkıyla değerlendirmeliyiz. Berat’ın özünde günahlardan arınma, Yüce Allah’ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma vardır. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin.

Ülke olarak yüzyılın en şiddetli depremini yaşadık. Bugüne kadar nice badireleri eşi görülmemiş devlet-millet dayanışmasıyla geride bırakmış bir ülke olarak, inşallah deprem felaketinin yol açtığı yıkımın yaralarını da hep beraber saracağız. Ceylanpınar ve ülke olarak tüm imkânlarımızla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Bu zor günlerimizde birbirimize sahip çıkmalı, afet bölgesindeki kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz. Allah’ım milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Bütün ülkemize, Türkiye’mize, milletimize bir kaz daha geçmiş olsun diyorum. Rabbim Berat Kandili hürmetine ibadet ve taatlarımızı kabul buyursun inşallah. Ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Bu duygu ve düşünceler ile tekrar depremde canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu anlamlı gece sebebi ile Ceylanpınarlı hemşerilerimizin ve İslam Âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum. Rabbim birlik, beraberliğimizi daim etsin inşallah” ifadelerinde bulundu.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu