Genel

Soylu: Parklarımızı Yarınlarımız için hazırlıyoruz.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ” İlçe genelinde bulunan parklarda yenileme ve ihtiyaç olan mahallelerimize yeni parklar kazandıracağız. Koronavirüs nedeni ile uzun zamandır kapalı olan Parklarımızı Yarınlarımız olan Çocuklarımız için hazırlıyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Feyyaz  Soylu, daha yeşil ve konforlu Ceylanpınar için yoğun gayret sarf ettiklerini belirtti. İlçe genelinde fiziki mekanların daha güzel olmasına büyük önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Soylu, “Ceylanpınar Belediyesi olarak bir yandan mevcut parkları yeniliyor, diğer yandan ise ihtiyaç olan mahallelerde yeni parklar yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Mevcut parklarımızı yenilerken daha fazla yeşil alan olması için hassasiyet gösteriyoruz. Yenileme çalışmaları kapsamında parklarımızda; mümkün oldukça sert zeminleri ve taşlık alanları azaltıp, yeşil alanları ise artırıyoruz. Bununla birlikte amacımız parklarda; çocukların, gençlerin, yetişkinlerin ve yaşlıların verimli ve keyifli vakit geçirebilecekleri mekanları inşa etmektir.Çocuklarımızın oyun alanı ve yetişkinlerin spor alanları olan parklarımızı, daha fonksiyonel hale dönüştürüyoruz.

Amacımız; parklarda, herkesin daha keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktır. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Soylu, ihtiyaç olan her bir mahallede yeni park alanları yapmakla birlikte mevcut parkları da program halinde yenilediklerini sözlerine ekledi.

Başkan Soylu, inceleme sırasında yoğun ilgisiyle karşılaştığı mahalle sakinleriyle de keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Vatandaşlar ise Ceylanpınar ’ın sosyal yaşamına renk katan parkları daha da güzelleştirdiği için Başkan Feyyaz Soylu’a teşekkür etti.

Öte yandan 15 Temmuz Mahallemizde devam eden kilitli parke taşı çalışmalarını Belediye Başkanı Feyyaz Soylu yerinde incelemelerde bulundu mahalle sakinleri ile bir araya gelerek hasbihal edip sıkıntılarını dinledi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı