Başkan Soylu, Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Şanlıurfa il ve çevre ilçelerinde faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Dernek Başkanları ve üyelerini ağırladı.

Başkan Soylu, Dernek Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Her fırsatta engellilerle bir araya gelen ve engellilerin sorunlarını kendine şiar edinen Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, engelli dostu olduğunu bir kez daha gösterdi. Şanlıurfa ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Dernek Başkanları ve üyeleri Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’yu ziyaret ettiler. Özel bir Cafe’de misafirlerini ağırlayan Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, burada talep ve sorunlarını dinledi.

Gerçekleşen ziyarette Ak Parti Ceylanpınar ilçe Başkanı Abdulcelil Doğantekin, Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Veysi Fırat, Akçakale Umuda Engel Yok Dernek Başkanı Ahmet Efe Akdoğan, Eyyübiye Bedensel Engelliler Dernek Başkanı İmam Karadaş, Şanlıurfa Omurilik Felçliler Derneği Başkanı Habib Polat, Şanlıurfa Esespi Dernek Başkanı İsa Çetinkaya ve Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Kulüp Başkanı Mehmet Taş ve çok sayıda dernek üyeleri katıldı.

Bedensel Engelliler Dernek Başkanları, Bedensel Engellilerin karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmak için yapılması gereken yollar, kaldırım ve binalar, kamu kurumları ve binaların girişlerinin yanı sıra parklarda karşılaştıkları sıkıntıları ve engellilere ait koordinasyon merkezi taleplerini illettiler.

Yapımı tamamlanmak üzere olan Belediye binasında bedensel engelli vatandaşları unutmadığını belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’Bedensel engelli vatandaşlarımızın bize ulaşması için yeni yapılan ve bitme aşamasına gelen belediye binamızda engellilerin kullanabileceği şekilde tasarladık. Girişte rampalarımızdan tutunda, asansörlerimiz, binamızın içerisinde yönlendirme tabelalarımız ile engelsiz bir bina yaptık. İlçemizde engelsiz ilk bina olma özelliği taşıyan tek bina belediye binamızdır. Umarım bu bir mihenk taşı olur ve bundan sonra ilçemizde yapılacak bütün binalara örnek olacaktır’ ’ifadelerinde bulundu.

Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Veysi Fırat, ziyaret anısına doğduğu günden bugüne kadar yaşamış olduğu sorunları ve hayattan beklentilerini dönüştürdüğü kitabı Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya hediye etti.

Ziyaretle ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, misafirlerine hediye çantası armağan ederek nazik ziyaretlerinden dolayı dernek başkanlarına ve değerli üyelerine teşekkür etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu