Yurt

Başkan Şanlı, Filistin İçin Çağrıda Bulundu

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıların bir insanlık suçu olduğunu ifade ederek çağrıda bulundu.

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıların bir insanlık suçu olduğunu ifade ederek Birleşmiş Milletlere ve tüm dünyaya çağrıda bulundu.

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Gazeteci Abdulkadir Şanlı yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail’in işgal rejimi tarafından işlenen suçların Uluslararası Ceza Mahkemesine taşınması gerektiğini belirterek Birleşmiş milletlerin derhal yapılan bu insanlık suçuna müdahale etmesi gerektiğini vurguladı.

Geçtiğimiz Ramazan ayında işgal rejimi tarafından başlatılan saldırılar hala devam ediyor. İşgal rejimi tarafından havadan, karadan ve denizden başlatılan saldırılara karşı, Filistin direnişi tarafından karşılık veriliyor. İsrail’in 10 Mayıs’tan 15 Mayıs’a kadar geçen sürede düzenlenen saldırılarda 31’i çocuk 20’si kadın, 126 Filistinli şehit olurken, 950 kişi de yaralandı. Tüm dünyanın seyirci kaldığı bu saldırıları gerçekleştiren İsrail’i dernek adına kınıyoruz. Müslüman kardeşlerimize yapılan bu zalimliğe sesiz kalamayız. Tüm dünyadaki hukuk anlayışına ters olan bu zalimce saldırılara sesiz kalmayarak Uluslararası Ceza Mahkemesine ve tüm dünyaya seslenerek Filistin’e yardım, destek ve hak arayışında bulunması için çağrıda bulunuyorum.” Dedi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı