Başkan Özyavuz, enkaza el attı

Depremde hasar alan Harran Devlet Hastanesi yıkılıp yerine yenisi yapılacak.

 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve Şanlıurfa’da da şiddetli bir şekilde hissedilen büyük depremde hasar alan Harran Devlet Hastanesi yıkılıp yerine yenisi yapılacak.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin ardından Harran’a yeni Devlet Hastanesi kazandırılıyor. Ağır hasar alan eski hastane binasında yıkım işlemlerine başlandı.
Yıkım işlemlerinin bitmesinin ardından yıkım çalışmalarına başlanacak.

BAŞKAN ÖZYAVUZ:YIKILIPharran2 harran2 1 YERİNE YENİSİ YAPILACAK

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, depremin hemen ardından Sağlık Bakanlığı’yla görüşmüş, ilçeye hastaneye kazandırılması için üstün bir çaba göstermişti. Daha sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen Başkan Özyavuz, hastane yapılması için onay çıktığını Harran halkına müjdeledi. İlçede sağlık hizmetlerinin aksamaması için Harran Belediyesi Kültür ve Gençlik merkezini boşaltarak Şanlıurfa İl sağlık müdürlüğüne devreden Başkan Özyavuz buranın geçici hastane olması için öncülük etmişti. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına büyük çabalar sarf eden Özyavuz; Yeni hastanenin temellerinin atılacağının müjdesini verdi.
Yeni hastane yapılması için çıkan kararın ardından eski binanın yıkımına bugün başlandı.
Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz da, yeni hastane için geri sayım başlandığını belirterek, ”Eski Harran Devlet Hastanesi binasının yıkım işlemlerini başlattık. Söz verdiğimiz gibi tüm hizmetleri ilçemize kazandırıyoruz.
Yıkım işlemlerinin ardından eski Harran Devlet Hastanesinin yerine, Harran’ımıza ve hemşerilerimize yakışır yeni hastanemizin temelini atıyoruz. Harran’ımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu