GenelYurt

Başkan Kuş, Urfalı Çocuğa Duyarsız Kalmadı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Konjenital Aural atrezisi hastalığı olan 8 yaşındaki Halil'in tedavisinde yardımcı olacağını açıkladı.

Başkan Kuş, Urfalı Çocuğa Duyarsız Kalmadı

Şanlıurfa’da yaşayan 8 yaşındaki Halil’in Dış ve orta kulaktaki gelişimsel bozukluk gören Dr. Abdurrahman Öz, sosyal medyada yayınladığı fotoğraf yürekleri burktu. Yolda tesadüfen karşılaştığı ve hikayelerine ortak olduğu Halil’e yardım etmek isteyen Dr. Abdurrahman Öz, paylaştığı fotoğrafta şu ifadeler yer verdi ;

“Halil 8 yaşında Şanlıurfa’da yaşıyor. Konjenital Aural atrezisi var. Dün tesadüfen karşılaştım. Annesi bir süre baya dolaşmış ama Urfa sınırları dışına çıkamamış, Halil çok içine kapanık ve yaşıtları tarafından dalga geçildiği için okula gitmek istemiyor.

Fotoğraflarını çekip Prof.Dr Mehmet Mutaf hocamıza attım iletişime geçilirse yardımcı olabileceğini belirtti ama durumları il dışına çıkmaya bile müsait değil.”

Binlerce beğeni alan ve seslerini duyurmak istediği kişilerden biri olan Haluk Levent’e ulaşan Dr. Öz’ün bu yardım çağrısı karşılıksız kalmadı.

AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent, Urfalı Halil’e yardım edilmesi için dernek üyelerine gerekli talimatı verdi.
Sosyal medyada yankı uyandıran yardım çağrısına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da yaptığı bir açıklamada, Konjenital Aural atrezisi hastası olan Halil’e ulaştıklarını gerekli yardımları yapacaklarını açıkladı. Kuş, duyarsız kalmadığı yardım çağrısına şu ifadelerle yer verdi;

“Eyyübiye Belediyemiz İyilik Merkezimiz vasıtasıyla kardeşimize ulaşıp, gerekeni bizler de yapmak isteriz.

Geleceğimizin teminatı olan her bir çocuğumuza ulaşıp, çocuklarımızın sosyal hayata adaptesine kolaylık sağlayacak her çalışmada biz de varız İnşallah.”

 

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı