Başkan Kırıkçı Açıkladı: Hızlı Tren İhalesi 2023’te yapılacak

Başkanı Kırıkçı ”Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Projesi’nden sonraki etap, Gaziantep-Şanlıurfa etabıdır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Kırıkçı Açıkladı: Hızlı Tren İhalesi 2023'te yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Projesi’nin tünel yapım şantiyesini ziyaret etmesi sonrası Şanlıurfa-Gaziantep arası hızlı tren projesinin askıya alındığı iddiaları yeniden gündeme geldi. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarla bu iddialara cevap vermişti.

Kırıkçı, Şanlıurfa hattının hızlı tren projesinden çıkarıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtiği konuşmasında, şu ifadelere yer vermişti:

“Sosyal medyada Şanlıurfa-Gaziantep hızlı tren hattı ne oldu diye bir yaklaşım görüyorum. Öncelikle Mersin-Adana-Gaziantep hattı ya da Karaman-Mersin hattı yapılmadan bizim Şanlıurfa-Antep hattının yapılmasının hiçbir esprisi yok. Mersin’den Antep’e daha inşaatı yapılmamış, temeli atılmamış olan sistem Gaziantep-Şanlıurfa arasında nasıl yapılacak? Treni nereden getireceğiz? Analitik bir akım geliştirmeden meseleyi sadece bir muhalefet kararıyla zemininde değerlendirmek çok makul bir yaklaşım değildir.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu