GenelGüncelKültür

Başkan Kaya Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Ramazan ayının dostluk kardeşlik ve bereket ayı olduğunu vurgulayan Başkan Kaya, “Bereket dolu mübarek Ramazan-ı Şerifin manevi hazzını ibadetlerle idrak ederek bayrama ulaşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz. Bir ay boyunca Yüce Mevla’nın rızasını kazanmak ve rahmetinden feyizlenmek için tuttuğumuz oruçlardan sonra sağlık ve sıhhat içinde bayram günlerine kavuşmak şükür ki bizlere nasip oldu.

Hak Teala’nın bizlere bahşettiği nimetlerin kadrini daha da iyi anladığımız, Kuran-ı Kerim’in nail olmaya başladığı Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran Ramazan, tüm Müslümanlar için gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı bir aydır. İnşallah ibadetlerimizi layık-i vecih ile yerine getirebilmişizdir.

Salgın dolayısı ile, ibadetlerimizi tıpkı Ramazan boyunca olduğu gibi bayramda da camii cemaatinden uzak eda edeceğiz. Her bayramda birlikte olduğumuz büyüklerimizden uzak kalacağız. Bayram sevincini çocuklarımıza sarılarak geçiremeyeceğiz. Ancak kuşkusuz ki bu süreç, tevekkülün manasını çok daha iyi idrak ettiğimiz bir iklim de yaratmıştır.

Koronavirüs ile mücadelede ülke çapında alınan önlemler ile vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyet, salgının yayılımını minimuma indirmiş ve salgının sonlanması noktasında umutlarımızı yeşertmiştir. Yüce Allah’ın takdiriyle bu musibet elbet atlatılacaktır. Bu sene geçirdiğimiz Ramazan ayı ve kavuştuğumuz bayram, birbirimize karşı gösterdiğimiz saygı, tevekkül içindeki mücadelemiz ve devletimizin vatandaşına olan muhabbeti ile bir ömür boyunca hatırlanacaktır.

Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ederim.” İfadelerine yer verdi.

 

 

 

                                                                                                     

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı