Başkan Kaya nefes kredisi için bankalar ile görüştü

Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, nefes kredisi için bankalar ile görüştü

Başkan Kaya nefes kredisi için bankalar ile görüştü

Dünyayı çevreleyen Kovid-19 salgını küresel ölçekte ekonomik bir daralmayı da beraberinde getirmiştir. Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde Şanlıurfa Ticaret Borsası, hem yerel hem de ulusal ölçekte birçok temas ve girişimlerde bulunmuştur. Üyesi olduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yapılan girişimlerimiz sonuç vermiş; ülke ekonomisine can suyu vermek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın desteğiyle TOBB öncülüğünde, Denizbank’ın da katılımıyla yeni bir anlaşmaya imza atılmıştır.

 

Şirketlerimize destek olmak için TOBB Nefes Kredisi yeniden başlatılmıştır. Kredi yalnızca TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara üye olan işletmeler tarafından kullanılabilecektir. Nefes Kredisi üst limiti 100.000 TL’dir. Nefes Kredisi, 31/12/2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31/12/2020 tarihini takip eden 12 aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacaktır.

Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın da zor günler geçiren üyelerimizin kullanımına sunmak üzere finans desteği sağladığı KGF destekli Nefes Kredisi projesi; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan ve yıllık cirosu 25 Milyon TL’nin altında olan işletmecilere özel, 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranıyla sunulacaktır.

 

Bu bağlamda Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet KAYA ile Denizbank Şanlıurfa-GAP-Emniyet Caddesi Şubesi Müdürleri Celal SELA-Gökmen KARAKAŞLI-Remzi SEZGİN Nefes Kredisi’nin detaylarını inceledikleri bir görüşme gerçekleştirdiler.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya, Denizbank yetkililerinden detaylı bilgi alarak kendilerine işletmecilerimize ve dolayısıyla da ülke ekonomisine yaptıkları katkılar dolayısıyla teşekkür etti. Verimli geçen görüşmenin ardından Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Borsamıza kayıtlı üyelerimizden cirosu 25 Milyon TL’ye kadar olan işletmelerin 100,000 TL’ye kadar finansman imkanından faydalanabileceklerini belirterek projenin Şanlıurfalı tüm işletmecilere hayırlı olmasını diledi.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu