Başkan Karadağ: 2 Bakan Urfa’ya Gelip Ne Yaptı?

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Şanlıurfa'ya gelen 2 bakanın kentsel dönüşüm alanını havadan izlemek dışında ne yaptığını sordu.

CHP'li Karadağ'dan belediyeye tepki

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Şanlıurfa’ya gelen 2 bakanın kentsel dönüşüm alanını havadan izlemek dışında ne yaptığını sordu.

Karadağ, Şanlıurfa’ya gelen bakanların şehrin sorunları ile ilgilenmediğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Şanlıurfa’ya geldi. Şanlıurfa’da yapılan kentsel dönüşüm alanını havadan izleyen bakanlar kentin yerel yöneticileri ile görüştü.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Şanlıurfa’ya gelen Nebati ve Kurum’un şehri havadan izlemek dışında ne yaptıklarını sorguladı. Şehrin ciddi problemlerinin olduğunu belirten Karadağ, özellikle Eyyübiye’ye yer verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Eyyübiye’deki kötü koku ile ilgilenip ilgilenmediğini sordu.

Eyyübiye’nin yanında Haliliye’ye bağlı Yeşildirek Mahallesinin kentsel dönüşüm alanına girmesine rağmen herhangi eylemin olmadığını belirten Karadağ, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Hazine Maliye Bakanı ile Çevre, Şehircilik Bakanı geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya geldi. Kentsel dönüşüm alanını havadan incelemek haricinde, kentimizin hangi ciddi problemi masaya yatırıldı? Mesela Eyyübiye’deki çöp kokusu için herhangi bir girişim oldu mu? Veya olacak mı?

Yerel yöneticiler, bakanlara yerel hediyelikler vermek yerine, kentimizin hangi sorununu söyledi? 2014’ten bu yana kentsel dönüşüm alanına giren, fakat herhangi bir girişim olmayan Haliliye/Yeşildirek mah. ne olacak? Çarpık kentleşme için herhangi bir eylem planı hazırlandı mı?”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu