Başkan Beyazgül, Konya’da Tarım İşçilerini Ziyaret Etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Konya-Ereğli'de Şanlıurfalı tarım işçilerini ziyaret etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Konya-Ereğli’de Şanlıurfalı tarım işçilerini ziyaret etti.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Konya’nın Ereğli ilçesinde mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan Şanlıurfalı vatandaşları ziyaret etti. Beyazgül, tarım işçilerinin sorunlarını çözüme kavuşturacak proje için elini taşın altına koyduklarını söyledi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ekipleri, tarım işçisi ailelere gıda yardımında bulundu. Şanlıurfa’dan Konya’ya giden ekipler, burada çalışan işçilerin taleplerini yerine getirdi. Tarım işçisi vatandaşlara gıda ve hijyen seti dağıtılırken çocuklar da çeşitli oyuncaklarla sevindirildi.
 
Beyazgül’ün Konya’ya kadar gidip tarım işçilerini ziyaret etmesi Urfalı vatandaşların çeşitli eleştirilerine neden oldu. Memleketlerinden kalkıp başka şehirlere para kazanmak için gip onlarca çileyi çeken tarım işçilerine daha çok yardımda bulunulması gerektiği belirtildi. Urfalı vatandaşlar, eleştirilerinde;
“Araçla o kadar yol gideceğine mazot parasını göndereydin Zeynel Başkan” ifadelerine yer verdi.
Tarım işçileri de Şanlıurfa’daki vatandaşların başka illere tarım işçisi olarak gitmek yerine kendi memleketlerinde çalışmayı daha çok tercih ettiklerini belirterek Başkan Beyazgül’ün tarım işçileri için neden bir proje oluşturmadığını sorguladı.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu