Başkan Beyazgül: “İşsizlik Nedir İyi Bilirim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül katıldığı televizyon programında "Gençliğimde çok işsizlik yaşadım... İşsizlik nedir iyi bilirim..." dedi.

Beyazgül hakkındaki iddialara cevap verdi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül katıldığı televizyon programında “Gençliğimde çok işsizlik yaşadım… İşsizlik nedir iyi bilirim…” dedi.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, TV 100’de yayınlanan Yerinde Siyaset Programına konuk oldu. Çocukluk ve gençlik döneminde yaşadığı maddi sıkıntıları dile getiren Beyazgül, işsizlik çektiği dönemlerde çok zorlandığını belirterek şu ifadelere yer verdi;
 
Gençliğimde çok işsizlik yaşadım.. İşsizlik nedir iyi bilirim. Her bir işsize rastlayınca gençliğimin zor günlerini hatırlarım…
Bugün geldiğim noktada diyorum ki iyi ki o yaşadıklarımı yaşamışım. Ben ilkokula giderken babam memur olduğu için buz kalıpları alırdık. Giderdik buz satardık, sakız satardık. Şimdi ben sokakta bir tane çocuk görsem mendil satıyor; içim burkuluyor. Çünkü o sakız satarken insanlar gelsin bir tane sakız alsın diye içimden böyle haykırasım geliyor. Onu mendil satarken görürsem o mendilden almadan geçemiyorum. Çünkü orada kendimi görüyorum. Buzdolabı olmayan evler var. ‘Verin diyorum. Bu bir seçim meselesi değil. Bu benim yaşadıklarım, hissettiklerimden dolayı bana yansıyan şeyler. Sonrasında Ben işsizlik yaşadım ve şu anda bana sorsanız en ağır iş nedir derim ki en ağır iş işsizliktir. Bu yüzden İstihdama çok önem veriyorum. Urfalı işsizler iş imkanı bulsun diye Büyükşehir olarak 6 fabrika birden açıyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu