Başkan Bekir Kılcı’dan Berat Kandili Mesajı

Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kılcı "Gecemiz mübarek olsun." dedi.

Başkan Kılcı'dan Bildiri yayımlayan amirellere tepki

Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kılcı mesajında “Rabbim cümlemize Ramazan’a kavuşabilmeyi nasip eylesin.” diyerek şu ifadelere yer verdi;

“Berat Gecemiz Mübarek Olsun..

Hz. Peygamber’in, “ALLAH Teâlâ -rahmetiyle- şâbanın on beşinci gecesi dünya semasında tecelli eder ve Kelb kabilesi koyunlarının kılları sayısından daha fazla kişiyi bağışlar” buyurduğu rivayet edilmiştir. Diğer bir rivayete göre de Hz. Peygamber, “Şâbanın ortasında gece ibadet ediniz, gündüz oruç tutunuz. Allah o gece güneşin batmasıyla dünya semasında tecelli eder ve fecir doğana kadar, ‘Yok mu benden af isteyen onu affedeyim, yok mu benden rızık isteyen ona rızık vereyim, yok mu bir musibete uğrayan ona âfiyet vereyim, yok mu şöyle, yok mu böyle!’ der” buyurmuştur.
Biz müslümanlar için kutsal kabul edilen bu geceyi şânına yakışır bir şekilde ihya edebilmeyi Rabbim cümlemize nasip eylesin. Rabbim cümlemize Ramazan’a kavuşabilmeyi nasip eylesin. Gecemiz mübarek olsun dua eder dua bekleriz…”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu