GenelGüncelYurt

Başarılı kaymakam silvan’a atandı

Başarılı kaymakam silvan'a atandı

Eski Harran kaymakamı Ömer Faruk Çelik ;Diyarbakır Silvan’a hem belediye başkanı hemde kaymakamlık görevini yürütmek üzere atandı.

Diyarbakır -Silvan’a atanan Ömer Faruk Çelik hem belediye başkanlığı hemde kaymakamlık görevini üstlenmek üzere atandı.

Kaymakam Ömer Faruk Çelik’in gidişinin kendilerini üzdüğünü ifade eden Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, “Belediye başkanlık dönemimin her anını neredeyse beraber geçirdik. Şefkati, güler yüzü ve duruşuyla devlet adamı olduğunu bizlere gösterdi. Çok güzel anılarımız oldu. Giderken geride çok güzel hizmetler bıraktı. Önemli projelerimizde de her zaman bizleri destekledi.

Belki mesafe olarak bizlerden uzaklaşıyor olabilir ama her daim kalben kendisine yakın olacağız. Sayın Kaymakamımızın yolu ve bahtı açık olsun inşallah. dedi.

En çok vatandaş odaklı hizmeti göstermeye çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Ömer Faruk Çelik, Sizlerden uzak kalmayacağımı düşünüyorum.

Harran ilçemizde yaklaşık 3 yıldır görev yapıyorum, Harran’ı ve Harran halkını çok sevdiğimi belirtmek isterim. Görev yaptığım süre boyunca kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyum içerisinde Devlet ciddiyeti ve güler yüz ile vatandaş odaklı hizmetler yapmaya çalıştık.

Belediyemizle her alanda gönülden destek vererek güzel proje ve işlere imza attık. Kadim Şehrimiz Harran’ın ayrı bir yeri var.

Ömer Faruk ÇELİK 1986 Yılında Burdur’un Altınyayla ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğremini Altınyayla’da lise eğitimini ise Bursa Hürriyet Lisesi’nde tamamlamıştır. 2007 yılında Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

Kamu Hizmetine 2009 Yılında İstanbul Yenibosna Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2009 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavında başarı göstererek Şubat 2010 tarihinde Isparta Kaymakam Adaylığı görevine başlayan Ömer Faruk ÇELİK sırasıyla 2 ay Isparta Valiliği Merkez Stajı, 2 ay Antalya Kaş Kaymakam Refikliği ve Aydın İli teftişinde bulundu. Gülnar Kaymakam Vekilliği´nin ardından Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı, Virginia Eyaletinde mesleki incelemelerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Stajını Birleşmiş Milletler’de (New York,NY) yaptı.

Yurtdışı dönüşünde Boğazlıyan Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

Ardından 98. Dönem Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamladı. 2013-2015 tarihleri arasında Atabey Kaymakamlığı görevini tamamladıktan sonra 10/08/2015 tarihinde Doğanyurt Kaymakamlığı görevine başladı. Son olarak 2 İç işleri Bakanlığının 2017/345 sayılı son Mülki İdari Amirleri Kararnamesi ile Şanlıurfa’nın Harran kaymakamlığına atandı.Son olarak 27/07/2020 tarihinde Çankırı/Çerkeş e kaymakam olarak atandı

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı