Balıklıgöl’e gerçek ravak yerine karton ravak

Balıklıgöl Platosu’nda doğu revaklarındaki çökme nedeniyle aylar önce başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlanmaması tepkiye neden oldu.

Balıklıgöl’e gerçek ravak yerine karton ravak

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğradığı mekanların başında yer alan Balıklıgöl’de, yıllardır ziyaretçilerin fotoğraf çektirdiği Balıklıgöl’ün doğu revaklarındaki çökme ve çatlakların tespit edilmesi üzerine, Şanlıurfa Valiliği tarafından geçen yıl aralık ayında restorasyon çalışmaları başlatılmıştı.

Bölgede yürütülen çalışmalarla ilgili olarak Şanlıurfa Valiliği tarafından restorasyon çalışmalarının başlanıldığı alanda yürütülen inşaat çalışmasının bitiş tarihi verilmezken, sökülen revakların en kısa sürede tamamlanacağı belirtilmişti.

Ancak aradan geçen süreç içeresinde Balıklıgöl’ün girişine gerçek taş revakların yerine yaşanan manzara kirliliğinin önüne geçebilmek adına, inşaat alanının çevresine kartondan revak yapılarak Balıklıgöl’ün girişine yerleştirildi.

Balıklıgölü gezmeye gelenler, maket revakı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

 

DOĞAN: BALIKLIGÖL’ÜN GÖRÜNTÜSÜNÜ BOZMUŞ

Geçen yıl Balıklgöl’e gezemeye geldiğinde hem manzaradan, hem de manevi olarak Balıklıgöl’de mutlu olduğu için ikinci kez Şanlıurfa’ya geldiğini belirten İbrahim Doğan, “Bu görüntü hiç hoş değil, bu manzaradan oldukça rahatsız oldum. Buranın görüntüsünü bozmuş. Küçük bir alan 1 ayda bitmesi gerekiyor. Neyi bekliyorlar. Herkes buraya fotoğraf çekmek için geliyor. Şimdi girişe bu çakma ravakları koymuşlar” ifadesini kullandı.

TURGUT: BİR İŞ BU KADAR AĞIRDAN ALINMAZ

Maket ravaktan rahatsız olduğunu dile getiren Aliye Turgut ise şu ifadeleri kullandı:

“Normalde Şanlıurfa’ya gelenler, bu girişte fotoğraf çekmeyi severler. Şimdi o görüntü gitti maketi geldi. Bunun önünde poz vermeye başladık. Önceden Balıklıgöl arka manzarada oluyordu. Şimdi maket arkada kalıyor. Burada 1-2 ay sürecek olan bir inşaat neden tamamlanmıyor? Bir iş bu kadar ağırdan alınmaz”.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu