Bakan Nebati: Çiftçi Gayet Mutlu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Isparta ziyaretinde yeni tedbir paketinin hazırlandığını duyurdu.

bakan nebati

Çeşitli temaslarda bulunmak için Isparta’ya giden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

 

BAKAN NEBATİ: ÇİFTÇİ GAYET MUTLU

 

Yılbaşından bugüne kadar dar gelirlilere, çalışanlara, devlet memurlarına, emeklilere enflasyonun üstünde bir gelir sağlayıcı tedbirler alındığını belirten Bakan Nebati, “Yaz boyunca muhalefet milletvekillerimiz sahaya indiler, sahada gördükleri şey çiftçi memnun çünkü çok iyi fiyatlar verdik. Elbette ki zarar edenler olmuş olabilir ama çoğunluk işinden memnun, çiftçi gayet mutlu. Orada muhalefet milletvekilleri hayal kırıklığına uğrarken, iktidar partisi milletvekilleri ortaklarıyla beraber büyük bir enerjiye dönüştü. Çünkü biz sessiz çoğunluğun sesiyiz. Çalışan üretenlerin sesiyiz, onlarla birlikte hareket ediyor onlarla beraber yürüyoruz ve karşılığını buluyoruz” dedi.

 

“DAR GELİRLİ AİLELERİ RAHATLATACAK TEDBİRLER ALIYORUZ”

 

Türkiye’nin enerji konusunda fiyat kısmında problem yaşadığını dile getiren Bakan Nebati, yeni tedbir paketlerinin yolda olduğunu şu sözlerle duyurdu:

 

“Fiyatları vatandaşa yansıtmamaya gayret gösterdik. Türkiye bu konuda çok önemli bir adım atıyor. 251 milyar liradan vazgeçerek evdeki konut sahiplerinin, kiracıların enerjilere ödedikleri miktarı yüzde 80’in üzerinde sübvanse ederek evlere gönderiyor. Fiyatları eylül ayının başında artırmış olmamıza rağmen şuanda konutlarda yaşayan doğalgazı kullananlar normal fiyatın yüzde 80’nin üzerinde daha ucuza alıyor. Vatandaşımızın rahat etmesi lazım onun içinde dar gelirlileri, işçileri, memurları rahatlatacak tedbirleri aldık yeni tedbirlerimizde yolda. Aile ve Sosyal bakanlığımızla yapacağımız çalışmaların son halini vermek üzere kabineye sunduğumuz da kabinenin vereceği kararlar neticesinde sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak. Paketler ve buna benzer paketlerle dar gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu