Bakan Güler: Evlerinde Askerlik Yapmak İstiyorlar

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Şimdi neredeyse evlerinde askerlik yapmak istiyorlar. Bir de onlara para gönderelim. Böyle şey olur mu?”

Bakan Güler: Evlerinde Askerlik Yapmak İstiyorlar
Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bir süredir ‘Kışlasız askerlik’ adı ile anılan ve bedelli askerlikte herhangi bir görev süresi öngörmeyen uygulama hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

26 Haziran 2019 tarihli yeni askerlik kanunu ile kalıcı hale getirilen bedelli askerlik uygulaması, bedelli askerlikten yararlanan kişinin 28 gün temel askerlik eğitimi almasını şart koşmakta.

Bu durum bir süredir tartışmalara neden olurken, bedelli askerlik yapacak kişiler söz konusu 28 günlük zorunluluğun kaldırılmasını “Kışlasız askerlik” sloganları ile savunmaya devam ediyor.

Halk TV’de yer alan habere göre, tartışmaların ardından bugün Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’e yöneltilen soru, Güler tarafından sitemkar ifadeler kullanılmasına neden oldu.

“Neredeyse Evlerinde Askerlik Yapmak İstiyorlar”

Bakan Güler, kendisine yöneltilen “Kışlasız askerlik” iddiaları hakkındaki soruya “Bedelli askerlik isteyenlerin taleplerini dikkate alıp ona göre düzenleme yapmıştık. Şimdi neredeyse evlerinde askerlik yapmak istiyorlar. Bir de onlara para gönderelim. Böyle şey olur mu?” ifadelerini kullanarak yanıt verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu