Bakan Ersoy Şanlıurfa’da

Mehmet Nuri Ersoy, GAP Bölgesi Turizm Tanıtım ve Markalaşma Projesi, “Mezopotamya” Markası tanıtım programına katılmak üzere Urfa’ya geldi.

Bakan Ersoy Şanlıurfa'da

GAP Havalimanı’na gelen Bakan Ersoy’u Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Gülender Açanal ve AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı karşıladı. Bakan Ersoy, bugün saat 20.00’da Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde düzenlenecek GAP Bölgesi Turizm Tanıtım ve Markalaşma Projesi, “Mezopotamya” Markası tanıtım programına katılım sağlayacak. Programa Şanlıurfa’da bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katılacak.

 

Bakan Ersoy Şanlıurfa'da

ZENGİN KÜLTÜREL MİRAS TURİZME KAZANDIRILACAK

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Dicle, Karacadağ ve İpekyolu Kalkınma Ajanslarının işbirliğinde; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’ın zengin kültürel mirasını turizme kazandırma ve bölgesel kalkınmayı sağlamak amacıyla başlatılan GAP Bölgesi Turizm Tanıtım ve Markalaşma Projesi’nin, “Mezopotomya” adıyla global bir kimliğe dönüşmesi planlanıyor.

BİHA

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu