Bakan Dönmez: En Ucu Benzini Biz Kullanıyoruz

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, “Benzini en ucuz kullanan ülkeyiz” dedi.

Son dönemlerde benzine yapılan zamlar almış başını giderken, katıldığı bir programda benzini en ucuz kullanan ülke olduğumu belirten Enerji Bakanı Fatih Dönmez, tepkilere neden oldu.

Bakan Dönmez, Habertürk’te Kübra Par’ın konuğu oldu. akaryakıt ve elektrik fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Dönmez yeni bir tartışmayı daha gündeme getirdi.
Ocak 2022 ayı elektrik faturalarının fazla gelmesiyle tepki gösteren vatandaşlara dair açıklamada bulunan Bakan Fatih Dönmez, Türkiye’nin en ucuz elektriği kullanan üçüncü ülke olduğunu dile getirdi.

Dönmez konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Avrupa’daki benzin fiyatlarına baktığımızda.. Türkiye’de 14 lira civarında.. Avrupa’da 1,5 euro gibi bir fiyat görüyoruz. Hollanda, Norveç, Almanya gibi ülkelerde..
Benzer bir durum elektrik ve doğalgazda da var.

Avrupa’daki başkentlere baktığımızda; elektik fiyatları, Türkiye’de son fiyat ayarlamasından sonra bile Avrupa’daki en ucuz elektrik kullanan üçüncü ülkeyiz.
Bizden daha düşük, Sırbistan ve Ukrayna var. TL’ye çevirerek söylüyorum. Daha iyi anlaşılsın diye TL bazında söylüyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu