Bakan Bilgin: Herkesin Kapısının Önünde Araba Var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Türkiye’de bütün ailelerin, her gelir grubundan ailelerin kapısında otomobili var, çocukları okuyor." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,Türkiye’de bütün ailelerin, her gelir grubundan ailelerin kapısında otomobili var, çocukları okuyor.” dedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklama ile sosyal medyanın gündemine düştü. Bakan Bilgin, “Türkiye’de bütün ailelerin kapılarının önünde araba var” dedi.
 
Bakan Bilgin, İŞKUR İl Müdürlükleri 2022 Yılı Hedef Performans İzleme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendiren Bakan Bilgin, açıklamaları ile tepkilerin odağı oldu.
 
Bilgin, “Türkiye zincirlerini kırdı ve kalkındı” diyerek şu ifadelere yer verdi;
“Bizim rakamlarımıza bakmayın, OECD rakamlarına bakın. Türkiye 2000’de neydi? Sanayide hangi ürünleri üretiyordu, savunma sanayinde neler vardı? NATO’nun verdiği işe yaramaz, eskimiş üstelik hibe altında verip sonradan para istediği silahların dışında neyi vardı? Baktığınız zaman Türkiye değişiyor. Refah seviyesine bakın. Türkiye’de bütün ailelerin, her gelir grubundan ailelerin kapısında otomobili var, çocukları okuyor. Netice itibarıyla hepimiz bireysel hayatımızdan bunu hissedebiliriz.”
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu