Ayhan’dan Belediye Binası Satışına Cevap

Akçakale Belediyesi’nin eski dönem borçlarını ödemek için belediye binasını satışa çıkarma duyurusuna eski başkan Ayhan’dan yanıt geldi.

Akçakale Belediyesi, geçtiğimiz günlerde bir basın ve kamuoyu duyurusunda bulundu. Duyuruda;
“Önceki dönemden kalma alacakları nedeni ile kurumumuza müracaat eden alacaklıların fatura karşılığı bulunmadığı için talep edilen ödemeler tarafımızca yapılmamıştır. Yaşanan süreç esnasında Belediyemizin eski binası ile ilgili icra kararı verilmiş ve eski belediye yerinin ihalesi yapılacak.” ifadelerine yer verişmişti.

Konunun muhatabı olan Eski Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan da yapılan bu basın ve kamuoyu açıklamasının ardından bir açıklama yayınladı.

Ayhan, açıklamasında; “Mevcut belediye başkanı kendini çok uyanık zannediyor.” diyerek şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Hemşehrilerim!
Akçakale Belediye Başkanlığı, belediyeden alacaklıların paralarını tahsil edebilmeleri için belediyeye ait kamu binalarını satarak ödeyeceklerini duyuran bir açıklama yapmış. Atalarımızın ” özrü kabahatinden büyük” diye bir sözü vardır. Yaptıkları açıklama aslında nasıl bir akıl tutulması yaşadıklarının itirafı niteliğindedir. Bizde halkımızın anlayacağı şekilde durumu anlatalım.

1- Öncelikle devlette devamlılık esastır. Önceki, sonraki ayrımı yapılamaz. Ecevit Hükümeti’nden Hükümeti devralan Reis Recep Tayyip Erdoğan: “Ben Ecevit Hükümeti’nin borçlarını ödemiyorum.” dedi mi?

2- Ben Ak Parti Akçakale Belediye Başkanı olarak belediyenin bütün kamusal vekaletini size devrettim. Siz belediyenin bütün sorumluluğunu devralmak üzere seçime gittiniz. “Ben bu borçları ödemem” diyerek olmayan başkanlığınıza gölge düşürdünüz. (Tabi eş başkanlara belediyeyi bıraktığınız için bu da normal bir durumdur.)

3- Açıklamanızda Akçakaleli vatandaşlarımızın aklıyla alay eder gibi; “faturası olamayan alacaklar” diye ciddiyetten uzak bir açıklama yapmışsınız. Faturası olmayan alacaklılar nasıl olur da mahkemelerde davaları kazanıp, icra yoluyla belediyeden tahsilâta gider. Bu açıklama öncelikle adalete saygısızlıktır.

4- 10 yıllık belediye başkanlığımız boyunca yaptığımız devasa binalar ve hizmetler; dışarıdan hiçbir mali destek almadan yapmamıza rağmen belediyenin sadece 22 milyon borcu vardır. (Bunu da belediye olarak taksitlendirip çok rahat ödeyebilirdiniz. Ancak kasıtlı ödemediniz.)
Peki sadece sizin belediye bütçenizden elle tutulur bir projeniz varsa gösterin de görüp inanalım.

5-Buradan Önceki dönem borcunu sizlere açıkça söyledim ve daha önce kendi sosyal medya hesabımda bırakılan borcu beyan ettim. Eğer sözünün eri bir yönetim iseniz çıkın 3 yılda yaptığınız borcu açıklayın. Bu halka ve benim dönemime ait yaptığınız basit siyasetten de vazgeçin…

Degerli Akçakaleli hemşehrilerim!
Mevcut belediye başkanı kendini çok uyanık zannediyor. Belediyeye gelen sizin paralarınızı doğrudan temin adı altında nereye harcandığını kimse bilmiyor. Belediyeye gelen paralar her ay sabit giderler çıkarılsa yaklaşık 70 milyon (eski parayla 70 trilyon) para ortada yok.
Vatandaşlarımız adına soruyorum.
-Şu ana kadar bu ilçeye harcanması gereken bu paralar nerede?
Elbet birgün hesap sorulur.
Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Ne Olmuştu?

Konu ile bağlantılı olan bir önceki haber için aşağıdaki başlığı tıklayınız.

AKÇAKALE BELEDİYE BİNASI BORÇLARI YÜZÜNDEN SATILIYOR

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu