Ayhan, Akçakale’de İhaleler Teklif Usulü İle Yapılıyor

Eski Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, “Akçakale Belediyesi’ndeki ihaleler, sanki savaş varmış gibi teklif usulü ile yapılıyor.”

Eski Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Urfanatik TV’de yayınlanan Gülizar Gülebak ile Benim Kadrajım programına katıldı. Gülebak’ın sorularını canlı yayında yanıtlayan Ayhan, Akçakale Belediyesi ile ilgili soruları yanıtladı.

Ayhan, Akçakale Belediyesi’nde ihalelerin teklif usulü ile yapıldığını belirterek;  “Akçakale’de yapılan ihalelerin hepsi sanki AFAD varmış, sanki savaş varmış gibi hemen teklif usulü ile yapılıyor. Açık ihale yapın herkes girsin” dedi.

Ayhan, özellikle yarım kalan projelerin tamamlanmadığını, Akçakaleli vatandaşlara hizmet yapılmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu;

Akçakale’ye Huzur Getirdik! 3 Yılda Hiç Oldu

“Akçakale’nin yollarındaki çukura kadar neyi eksik bilirim. Akçakale’nin huzuru eksik. Şehre huzur lazım. Kutuplaştırmayı bırakıp huzuru getirmek lazım. Başkanlık dönemimde o huzurun %60’ını getirdi. Bu son 3 yılda her şey hiç oldu. Huzursuzluk baş gösterdi. Ergün bir kavga, olay, aşiret sorunları… Özellikle aşiretlerde büyük balık küçük balığı yutmaya başladı.”

Bakıcı Kreşi Açtık Başka İşler İçin Kullanılıyor

“Bakıcı kreşi açtık. Faaliyete geçirmek için çok çabaladık. Vatandaşların ve özellikle dışarıdan gelen ve hem anne hem de babasının memur olduğu çocuklarının hizmetine sunduk. Fakat o kreş şuan farklı düşüncelere emeller için kullanılıyor. Farklı kişilere tahsis edilmeye başlandı.”

Hangi Aşiret Yakınsa Ona Göre Hizmet Veriliyor

“Vatandaşlar hizmet verilmiyor diyor. Belediye hizmet yaptık diyor. Belediyede 17 hafriyat kamyonu vardı. Onlarla hizmet verilse değil bir tane 10 tane Akçakale yapılırdı. Bana yakın aşiret bana uzak aşiret diyerek hizmetler bu hususa göre yapılıyor.”

Meclis üyeleri neden istifa ediyor?

“Eş Başkanlık sistemi bir tek HDP’de vardı. Şimdi bunun aynısı Akçakale’de yapılıyor. Akçakale’yi eş başkanlar yönetiyor. Meclis üyesi şu demek; bir başkan il dışında bir programa giderse onun yerine başkanlık koltuğunda vekil olarak oturan kişi demek. Asıl başkan gelene kadar belediyenin başkanı meclis üyesi olur.

Meclis üyeleri neden istifa ediyor? Çünkü meclis üyelerine değer verilmiyor. Meclis üyesi seçildiği zaman hizmet sözü veriyor. Yapamadığı zaman da değer ve saygı görmediğim yerde işim yok diyerek istifa ediyor.”

 

Akçakale Belediyesi’nde Yolsuzluk Varsa Gereği Yapısın

“Yolsuzluk olaylarını ben de basından takip ediyorum. Müfettişler de denetime gelmiş. Bu benim yorum yapabileceğim bir konu değil. Müfettişler usulsüzlük varsa gereğini yapsın.”

 

İsot Toplayanların Maaşları Neden Verilmedi?

“Akçakale’de isot toplayan kadınların parası ödenmedi, sigortası yapılmadı.

Antep’ten ya da Mardin’den bir şirket getirdiler. İsot ektiler, kurttular. İsotu belediyelere sattılar. İŞ-KUR üzerinde alıp hiçbir işçinin parasını ödemediler. Herkesin bu konuda şikâyeti var.”

 

Ben Şerefsizlik Yapıp Sahte Hesapların Arkasına Sığınmam

Geçen hafta Facebook’taki sahte hesaplarla ilgili hakkımda suç duyurusunda bulunmuşlar. Sözde o siteyi ben yönetip finansman sağlıyorum ve örgüt şeması kurup örgütün de başında ben ve akrabalarım varmış. Evrak tanzim etmişler. Bunu yapan sadece belediye başkanı değil içlerinde Urfa milletvekili de var. Haşa huzurdan ben şerefsizlik yapıp sahte hesapların arkasına sığınacak bir insan değilim. Çıkıp erkek gibi kendi sayfamdan eleştirir gereğini yaparım. Her şey resmi olduktan sonra yaparım. Ben sahte hesabın arkasına sığınıp arkadan vurmam. Vurursam önden vururum.

Sahte bir Whatsapp konuşması oluşturmuşlar. Adımı ve internetten alınan bir fotoğraf koyup sanki ben yazmışım gibi ekran fotoğrafları alıp yaymışlar. Ben profil fotoğrafı kullanmıyorum. Şu anda da profilimde Mustafa kemal Atatürk’ün fotoğrafı var.

Kimseyi karıştırmasınlar savaş erkek insanların savaşı oraya buraya sığınarak kimse savaşmaya kalkmasın. Ben her şeyi sineye çeker ilçemin huzurunu bozmam.

Mesela Mustafa güçlü, Mustafa güçlü benim akrabam. Ama ben 3 yıldır konuşmamışım 3 yıldır kendime yanaştırmayıp hiçbir zaman bir arada olmamışımdır.

Abdulkadir Balık ablamın oğlu terbiyesizlik yapmışsa ben kendim kulağını çekmesini de bilirim. Ona buna çamur atmasınlar.

 

Aday Olmayacağım, Başka Birini Destekleyeceğim

Genel seçim var ben aday olmayacağım, aday adayı da olmayacağım. Bizim de gönlümüzde bir aslan var destek oluruz. Genel seçime kadar cumhur ittifakı ile devam edeceğim. İbrahim Özyavuz’a destek vereceğim. Maddi manevi beraber olacağım. Genel seçimden sonra tabloya sonra da önümüze bakacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu