KültürYurt

AYDINLIK Hasenikte kazan kaynattı şire döktü

Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’nın Hilvan Ovacık (Hesenik) köyünde Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivaline katıldı.

AYDINLIK Hasenikte kazan kaynattı şire döktü

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Yöneticilerinden oluşan heyet ile birlikte Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesinde düzenlenen Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivaline katıldı.

Festivalde sergilenen ürünleri inceleyen Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve CHP Şanlıurfa Heyeti ürünlerin çok kaliteli olduğuna dikkat çekerek, Düzenlenen Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivalinin Şanlıurfa ve Hilvan İlçesinin tanıtımına da katkı sunduğunu ifade ettiler.

 

Milletvekili Aydınlık, yaptığı açıklamada; “Bugün Hilvan İlçemizin Ovacık Kırsal Mahallesinde Yerel Eylem Grubu Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Birinci Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivaline katıldık. Festivalde sergilenen pekmez, pestil ve kesme ürünlerini çok güzel ve kaliteli bulduk. Bu ürünler Türkiye ve hatta Avrupa pazarında kendisini kanıtlayacak ürünlerdir. Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret Lansmanı festivali ile festivalde sergilenen ürünler Şanlıurfa İlimizin ve Hilvan İlçemizin marka değerlerini Türkiye’ye tanıtacaktır. Bu tür etkinlik ve festivaller Ülkemizin ve Şanlıurfa’mızın Ekonomisine ve tanıtımına da büyük katkılar sağlayacaktır. Şanlıurfa’nın ekonomisinin güçlenmesi için her alanda bu tür etkinliklerin yapılması gerekmektedir. Bu festivalin düzenlenmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı