Aziz Aydınlık 6 Bakana Sordu: Sorumluluk Kimde?

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa'da meydana gelen sel felaketi için soru önergesi verdi. Aydınlık, "Sorumluluk kimde?" dedi.

aydinlik
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketi için soru önergesi verdi. Aydınlık, “Sorumluluk kimde?” dedi.
 
15 Mart’ta Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketinde 21 vatandaş hayatını kaybetmiş, yüzlerce ev, iş yeri sular altında kalmıştı. Can ve mal kaybının yüksek olduğu sel felaketinde Aziz Aydınlık sahaya inmiş incelemelerde bulunmuştu.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin sel felaketinde sorumlu olduğunu dile getirmişti. Sel felaketinin ardından 6 bakana soru önergesi veren Aziz Aydınlık, “Sorumluluk kimde?” diye sorarak şu açıklamada bulundu;
 
“15 Mart’ta sel nedeniyle 21 vatandaşımızı kaybettik. Ne bir belediye başkanı ne de bir bakan “sorumluluğumuz vardı, özür diliyorum” demedi. Aksine bu kulaklar “sorumluluğum yok” sözlerini duydu. 6 bakanın yanıtlaması istemiyle verdiğimiz yazılı soru önergelerinde her şeyi sorduk ama en önemli soru şu: SORUMLULUK KİMDE?”
Vekil Aydınlık’ın sorularını yanıtlamasını istediği 6 bakan ise şu şekilde;
  • İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU
  • Tarım ve Orman Bakanı Vahit KİRİŞÇİ
  • Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATİ
  • Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA
  • Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM
  • Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri ERSOY

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu