GenelGüncelÖzel Haber

Av. Nihat Kılıç; TOKİ ile Takas Edilen Arsa İçin Konuştu

Şanlıurfa Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Celalettin Güvenç döneminde görev yapan eski İmar komisyon Üyesi Avukat Nihat Kılıç, TOKİ ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Arasında yapılan arsa ve atıl durumdaki konut takasını değiştirdi.

Şanlıurfa Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Celalettin Güvenç döneminde görev yapan eski İmar komisyon Üyesi Avukat Nihat Kılıç, TOKİ ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Arasında yapılan arsa ve atıl durumdaki konut takasını değiştirdi. Kılıç, Şanlıurfa’nın kaynaklarının Şanlıurfa için harcanması gerektiğini belirtti.

Beyazgül’ün başkanlığında meclis toplanmıştı

Şanlurfa Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Viranşehir ilçesine bağlı Eyüp Nebi Mahallesi’nde 2016 yılında inşa edip satamadığı ve atıl durumdaki 86 konutu, belediyeye ait Haliliye ilçesindeki 17 bin 873 metrekare arsa ile takas etti. Tartışmalara neden olan söz karar, 13 Nisan’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün başkanlığında toplanan Belediye Meclis Toplantısı’nda alınmıştı.

Metrekareler birden arttı

Sadece Şanlıuırfa’nın merkezi konumundaki Haliliye ilçesinin Yeşildirek Mahallesi’ndeki 7 bin metrekare taşınmazın takas edileceğinin Meclis gündemine gelmişti.  Ancak takas edilen toplam taşınmaz metrekaresinin karara 17 bin metrekare şeklinde yansıdığı öğrenildi. Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Nihat Kılıç, Şanlıurfa’nın kaynaklarının heba olduğunu belirtti.

Kaynaklar heba edilmemeli

Şanlıurfa’nın kaynaklarının Şanlıurfa için kullanılması gerektiğinin altını çizen Nihat Kılıç, TOK, oldukça büyük ve güçlü bir kurumdur. Böyle bir takasın TOKİ için bir anlam ifade ettiğini zannetmiyorum. Buna ihtiyacı bile yoktur. Bu yüzden Şanlıurfa’nın bir çok eksik ve sorunu varken bu kaynakların bu şehir için kullanılması gerektiği kanaatindeyim. “ dedi.

Yeşildirek için harcansın

Oradaki atıl durumdaki konutların Şanlıurfa’ya ne faydası olacağını merak ettiğini belirten Nihat Kılıç, “Söz konusu bölgede zaten günübirlik ziyaretler yapılıyor. İnsanları orayı ziyaret ettikten sonra tekrardan geri dönüyor. O atıl evlerle takas edilen arsaların geliri ile Yeşildirek projesi tamamlanabilir ve böylece insanlar ev sahibi olabilirdi. “ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı