Antep Deresinde Temizlik Çalışması Başlatıldı

Devlet Su İşlerine ait Antep Deresi’nde Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun talimatı doğrultusunda temizlik çalışması başlatıldı.

Antep Deresinde Temizlik Çalışması Başlatıldı

Ceylanpınar ilçe merkezinin ortasından geçen Devlet Su İşlerine ait yaklaşık 8 kilometrelik Antep Deresi’nde Ceylanpınar Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında yaz mevsimi dolayısıyla kötü kokulara neden olunmaması ve derenin temiz kalması için temizlik çalışmaları yapılıyor.

Yaz ve kış mevsiminde her ay periyodik aralıklarla temizlik çalışmalarının yapıldığı Devlet Su İşlerine ait Antep Deresinde belediye ekipleri kısa sürede çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

Derede başlatılan çalışmalarda vinç yardımıyla dere yatağına indirilen küçük kepçelerle temizlik çalışmaları yürütülüyor. Küçük kepçeler yardımıyla toplanan çöp ve çamur yığınları büyük kepçeler tarafından kamyonlara doldurularak çöp alanlarına taşınıyor.

Devlet Su İşlerine ait Antep Deresi’nde temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ceylanpınar Belediyesine bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, bulaşıcı hastalıklar başta olmak üzere şark çıbanı, mikrop ve haşerelerin üremesine karşı ilaçlaması başlatacak.

Başkan Soylu, Halkımıza Temiz Bir Ceylanpınar Yaşatmak İçin Çalışıyoruz

Temizlik çalışmalarıyla ilgili yazılı açıklamalarda bulunan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu,’’ Vatandaşlarımıza daha temiz ve nezih bir Ceylanpınar için ekiplerimiz yılın her ayı ilçemizin ortasından geçen Antep deresinde temizlik çalışmaları yaparak, hemen ardından şark çıbanı gibi bulaşıcı hastalıklara ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışması yapıyor. Ceylanpınar Belediyesi olarak 7/24 tertemiz bir Ceylanpınar için halkımızın hizmetindeyiz. Temizlik İşleri ve Destek Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı ekipler, 2022 yılı içerisinde 5 defa Antep deresinde temizlik çalışması yaptı. Vatandaşlarımızın huzur ve sağlığını önemseyerek ekiplerimiz bu doğrultuda ilçemizin her noktasında temizlik çalışmalarını yürütüyor. Durmadan yorulmadan halkımıza temiz bir Ceylanpınar yaşatmak için çalışmaya devam ediyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

Bölge sakinleri ise çalışmalardan dolayı başta Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya ve emeği geçen Ceylanpınar Belediye personeline teşekkürlerini ifade ettiler.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu