Anne Şenyaşar Urfa Adliyesi Önünde Gözaltına Alındı

Suruç’ta yaşanan kavgada eşini ve 2 oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbeti sırasında gözaltına alındı.

Şenyaşar

2018 yılında Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde seçim çalışmaları sırasında çıkan silahlı kavgada 2 oğlu ve eşini kaybeden, 1 oğlu da hapishanede olan Emine Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘Adalet’ nöbetindeyken gözaltına alındı.

Ne Olmuştu?

2018 yılında seçim çalışmalarısırasında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları ile Şenyaşar ailesi arasında silahlı kavga çıkmıştı. Çıkan silahlı kavgada esnaf Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Adil ve Celal Şenyaşar, vekilin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybetmişti.

Şenyaşar

8 kişinin yaralandığı olayın ardından Fadıl Şenyaşar ile 2019 yılında AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Enver Yıldız tutuklanmıştı.

Anne Emine Şenyaşar Neden Gözaltına Alındı

Olayda 2 oğlu ve eşini kaybeden, 1 oğlu da hapishanede olan Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, bir hafta önce Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle oturma eylemi başlattı. Anne Emine Şenyaşar, oturma eyleminin 7’nci gününde polis tarafından ‘kamu görevlisine hakaret ettiği’ iddiasıyla gözaltına alındı.

Şenyaşar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu