GenelGüncelÖzel Haber

Urfa’daki Müfettiş Raporlarını Neden Kabul Edilmiyor

Ankara'dan Gelen Müfettişler Urfa'daki Müfettiş Raporlarını Neden Kabul Etmiyor

Ankara’dan Gelen Müfettişler Urfa’daki Müfettiş Raporlarını Neden Kabul Etmiyor.  Şanlıurfa geçen dönem Milli Eğitim Müdürü ve Şimdiki Öğretmenevi müdüründen önce imza atılan usulsüzlükler, müfettişler tarafından rapor haline getirilip sabit kılınmıştı.

Söz konusu usulsüzlük ve sorunların çözülüp gereken hukuki ve idari işlemlerin yapılması yerine bürokratik güç kullanılarak ört pas edildiği iddia edildi. İddialara göre bir önceki dönem Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan şahsın Ankara’da bakanlıkta Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapan yeğeni aracılığı ile bürokratik güç kullanılarak bu usulsüzlükleri tekrardan kapatmaya çalıştı.

Müfettiş raporları ile sabit olan usulsüzlük ve sorunların Ankara’dan gönderilen müfettişler aracılığı ile kapatıldığı iddia ediliyor. Bu iddialar ortada dolaşırken yine kaybeden Şanlıurfa ve Şanlıurfalılar oldu. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının gasp edildiği dönemde hakkın hukukun baz alınması gerekirken el birliğiyle usulsüzlüğe imza atanların temize çıkarılmaya çalışıldığı iddia edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı