GenelYurt

Amerikalı diplomat Harran üniversitesine hayran kaldı

ABD'li diplomat Robert Hilton ve Erica Marrero Şanlıurfa'ya gezi düzenledi. Diplomat Hilton, Urfa'ya dair yaptığı açıklamasında "Büyüleyici ziyaret" dedi.

Amerikalı diplomat Harran üniversitesine hayran kaldı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği Kamu Diplomasisi Müsteşarı Robert Hilton ve Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marrero çeşitli temaslarda bulunmak üzere bu hafta Şanlıurfa’ya geldi.

ABD’li diplomatlar Harran Üniversitesi’ni ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile görüştü. Görüşmede iki ülke arasında eğitim kapsamında yürüttüğü ortak projeler ve yeni yıl planları konuşuldu. İkili isim Genç STEM’i de ziyaret ederek öğrencilerin bilim ile tanışmasını sağlayan merkeze adeta hayran oldu. GAP İdaresi’ni de giden diplomatlar burada da bölgenin sosyal kültürel ve ekonomik konuları üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Resmi temasların ardından Göbeklitepe’yi de ziyaret eden Amerikalı diplomatlar, Balıklıgöl’ü, Urfa Müzesi’ni de gezdi.

Diplomat Hilton ziyarete dair yaptığı açıklamasında Şanlıurfa’yı büyüleyici bulduğunu ifade ederek “Türkiye’nin güneydoğusundaki Şanlıurfa’ya büyüleyici ziyaret. Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe, antik heykeller, mozaikler ve güzel Balıklıgöl” dedi.

Diplomatlar daha sonra komşu kent Gaziantep’e gitti.

 

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı