Kartal’dan Urfalılara: DEDAŞ’ın Yaptığı Müstahakınızdır

Eyyübiye Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kartal, DEDAŞ'ın borcunu nasıl tahsil ettiğini göstererek; "Hakkımız müstahakkımızdır. Kimsenin Zoruna gitmesin." dedi.

Eyyübiye Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kartal, DEDAŞ‘ın borcunu nasıl tahsil ettiğini göstererek; “Hakkımız müstahakkımızdır. Kimsenin Zoruna gitmesin.” dedi.
 
Eyyübiye Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kartal, kendine oy veren halka net konuştu: “Madem yüzde 72 kaçak kullanıyorsunuz. DEDAŞ’ın yaptığı müstahakkımızdır.”
 
Başkan Yardımcısı Mehmet Kartal, DEDAŞ’ın borcunu jandarma ekipleri ile tahsil etmesini takdir etti. Başkan Yardımcısı Kartal, vatandaşların DEDAŞ devletteyken çalışanları köye koymadıklarını fakat, şimdi özel sektör olduktan sonra parasını çatır çatır aldığını belirtti.
 
Kartal, “DEDAŞ’ın yaptığı müstahakkınız” diyerek şu açıklamada bulundu;
 
“Dicle Elektrik devletteyken okuma memurunu köye koymazlar. %72 Kaçak kullanır öyle mi? Şimdi görün özel sektör nasıl takır takır parasını okumasını jandarma ile tahsil eder. Bizim hakkımız müstehakkımızdır. Kimsenin Zoruna gitmesin.”
 
Eyyübiye Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kartal’ın bu açıklamasına Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Ekonomik İşler Şanlıurfa Sorumlusu Faysal Albayrak’tan cevap geldi.
 
Albayrak, DEDAŞ’ın vatandaşlara yaptığının müstahak olduğunu söyleyen Kartal’a şu cevabı verdi;
“Sayın başkanım gönül isterdi ki sizin ve sizin gibi konumu olan EPDK yönetmeliğini, Enerji Bakanlığı Yönetmeliğini, Kanunları, Kuralları bir gözden geçirip acaba İlgili dağıtım şirketinin usulsüzlüğü var mı? Millete bu yapılanlar ilgili yönetmelik ve kanunlara uygun mu? Dicle Elektrik gelirini nasıl elde ediyor? Cezaları nasıl usulsüz fahiş yazıyor? Adliyede 20 binin üzerinde rekor dava açılan kurum kim? Davaların %90ni kaybeden taraf kim?
Gönül isterdi ki %61,8 oy veren halka yapılan zulümleri bir zahmet koltuklarınızdan kalkıp, kanunlara göre neler olduğunu inceleyip arkasında durmanızdı.
 
Şimdi soruyorum; geçmiş aylarda olduğu gibi bugün itibari ile Dicle Elektrikte sayaç yok.
 
Dışarıdan bakanlık onaylı başka sayacı takmasını da yasaklamış. Ve sayaç ne zaman gelecek belli değil. Sence bu yaz ayında abone bekleyen binlerce hatta 6 ilde bulunan vatandaş ne yapacak? Siz ne yapardınız böyle durumda?
Umuyorum ki vatandaştan taraf tavır koyup konuyu incelerseniz. Belki en azından Dicle’ye sayaç nerde diye sorarsınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu