AKP’li Demirbağ, 56 Bin Liralık Maaşını Az Buldu

Gerekirse 2 kilo et yerine yarım kilo et yeriz diyen Ak Parti milletvekili Demribağ, 56 bin lira maaşı az buldu: "Vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz."

 
Buğun milletvekilleri maaşlarının 40 bin liradan 56 bin liraya yükseldiği açıklandı. Yeni vekil maaşlarının açıklanmasının ardından AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, katıldığı bir televizyon programında maaşı az buldu.
 
Demirbağ, ‘Maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. Ee şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bir denetim bir yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tane de kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?” ifadelerini kullandı.
 
Demirbağ daha önce yaptığı bir açıklamada, hayat pahalılığından şikayetçi olarak yaptığı açıklama ile gündeme füşmüştü. Demirbağ, tepkilere neden olan açıklamasında; “Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz’ ifadelerine yer vermişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu