AKP Genel Başkanı: Tepkiler Bizi Mutlu Ediyor

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; "Vatandaşlarımızın faturalara olan itirazlarını duymak bizi mutlu ediyor.”

hamza dag 1

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, elektrik faturalarına yüksek miktarda gelen zamların ardından duruma tepki gösteren vatandaşlarla ilgili açıklamada bulundu.
NTV’de katıldığı canlı yayında, ilgili bakanlığın elektrik faturalarının yüksek gelmesi konusunda çalışmalarının olduğunu belirten Dağ, elektrik faturalarına gelen tepkilerin kendilerini mutlu ettiğini belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Vatandaşımız eğer bize şikâyetini dile getiriyorsa bu çok kıymetlidir. Vatandaşımız şikâyetini bize dile getiriyorsa hâlâ beklentisi ümidi bizdendir.

Bu da elektrik faturalarıyla alakalı bir süredir zaten ocak ayında böyle bir zam durumu siz konusu olmuştu. Bunun gerekçelerini televizyonlarda birçok parti yetkililerimiz, bakanımız açıklama yaptı. Kısada ama Koronavirüs’ten sonra arz-talep dengelerinin bozulmasıyla beraber elektrik üretiminde kullanılan kömür ve doğalgazın da artışıyla birlikte birtakım kararlar almak durumu Enerji Bakanlığı için bir zaruret durumu söz konusu. Ama sonrasında gelen birtakım taleplerle birlikte 210 kilovatsaate çıkarıldı.

Önümüzdeki süreçte de yine bunun da iktifa etmemesiyle birlikte ve bazı taleplerin gelmesiyle birlikte bir çalışma bakanlık tarafından yürütülüyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu çalışmayı kamuoyuna açıklarız.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu