Akçakale Caddesi, Tek Şeride Düştü

Büyükşehir Belediyesi'nin anlı şanlı Akçakale Caddesi tek şeride düştü.

Büyükşehir Belediyesi’nin anlı şanlı Akçakale Caddesi, kar yapışı nedeniyle tek şeride düşürüldü. Vatandaşlar tek şeritli yolda tehlikeli yolculuk yaptı.

Kar yağışının etkili olduğu Türkiye’de yolların kapalı olması vatandaşlara zor anlar yaşattı. Şanlıurfa Akçakale yolunda ana arterler kapandı. Yoğun kar yağışı ile kapanan yollarda çalışma başlatmayan yetkililer işe gitmek zorunda olan vatandaşları mahsur bıraktı. Akçakale yolunun kardan kapanması ile oluşan trafik, şehir içine gidildikçe daha da yoğunlaşmaya başladı.

Ana arterlerin kapandığı Şanlıurfa’da yol tek şeride düşürüldü. İki aracın zor geçeceği yolda bir çok araç mahsur kaldı. Kazaların da ard arda geldiği şehirde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin dün yaptığı duyuru ile yoğun kar yağışının beklendiği ve onlarca ekibin yolları açmak için hazır beklediğini belirtmişti.

Duyurunun üzerinden çok bir zaman geçmemesine rağmen yol açmak için ekiplerin faaliyete geçmediği görülürken, mahsur kalan vatandaşlar yetkililerin yol tuzlamaları yapması için göreve davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu