Akbaş, Urfa’daki Tarım Arazilerinin Katliamına Dikkat Çekti

Şanlıurfa'da bulunan tarım arazileri rant uğruna yok ediliyor. Tarım arazilerinin yok edilmesine bir tepki de Muhammed Yusuf Akbaş tarafından geldi.

tarim arazisi
Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bulunan tarım arazileri rant uğruna yok ediliyor. Tarım arazilerinin yok edilmesine bir tepki de Muhammed Yusuf Akbaş tarafından geldi.
 
Şanlıurfa’nın önemli tarım arazilerini içinde barındıran Karaköprü ilçesindeki araziler yok ediliyor. Özellikle en iyi narların yetiştiği Karaköprü ilçesindeki araziler beton yığınlarına dönüştürülmek için işgal ediliyor.
 
Muhammed Yusuf Akbaş, Karaköprü’deki kıyıma dikkat çekti. Verimli tarım arazilerinin yok edilmesine tepki gösteren Akbaş, “Narı ile meşhur, Şanlıurfa’mızın güzide ilçesi Karaköprü toprak bozumu… Yerine Beton kutular ekilecek…”
 
Yapılan araştırmalarda verimli toprak kaybının en fazla olduğu illerden ilk sırada Hayat ikinci sırada ise Şanlıurfa geliyor. Rant uğruna yok edilen tarım arazilerini geri döndürmenin imkansız olduğunu belirten uzmanlar içler acısı verileri de yayımladı. Buna göre Şanlıurfa’da son 10 yılda mevcut toprağının yüzde 16.6’sı tarım dışı bırakıldığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu