Akaltun, Suruç Belediye Başkanı Aktaş’a Teşekkür Etti

Murat Akaltun, Suruç Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş’a Kıck Boks Branşına vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Akaltun, Suruç Belediye Başkanı Aktaş’a Teşekkür Etti

Bilindiği üzere Suruç Belediye Kıck Boks takımı 12-15 Nisan 2022 tarihileri arasında İstanbul’da 56 Ülkenin 6000 sporcunun katıldığı Kıck Boks Dünya Kupasında takımlar kategorisinde şampiyon olarak tarihi büyük bir başarı elde ederek şampiyon olmuştu.

Akabinde Suruç Belediye Kıck Boks takımı 20-27 Haziran 2022 Tarihleri arasında Kocaeli’inde Yapılan Kıck Boks Türkiye şampiyonasındada 3 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya alarak önemli bir başarıya daha imza attılar.

Kıck Boks Milli Takım Teknik Direktörü ve İl Temsilcisi Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Suruç Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, Beyefendiye spora ve sporcuya vermiş olduğu katkı, destek ve önemden dolayı çok teşekkür ederim. Uzun zamandır Suruç gençliğimizin özlediği samimi, içten, dürüst, kompleksiz ve çözüm odaklı çalışan bir ağabey ve Belediye Başkanına kavuştular.

Dolayısıyla Suruç Belediye Başkan Vekilimizin İlçemizde oluşturmuş olduğu takımdaşlık ve görevdeşlik anlayışı önce etkileşime sonrada sinerjiye dönüştü. Bundan dolayı bir spor adamı olarak çok mutlu oldum. Gerçekten artık Suruç İlçemiz ciddi manada spor İlçesi olmaya başladı. Kıck Boks branşında Suruç Belediye spor kulübü olarak Kıck Boks Dünya kupası Şampiyonasında takımlar kategorisinde Şampiyon olarak tarihi bir başarı elde edildi.

Akabinde Suruç Belediye Kıck Boks takımı Kıck Boks Türkiye Şampiyonasında 3 Altın 1 Gümüş ve 3 Bronz alarak harika bir başarı elde ettiler. Suruç Belediye Adına Emrah Yaşar, İslam Oyunları ve Avrupa şampiyonasında, Fatma Nursev Akaltun, Gençler Dünya Şampiyonasında, Muhittin Akaltun, Yıldızlar Dünya Oyunlarında, Fethi Gündüzalp, Ömer Faruk Alan ve Bekir Düzme Gençler Avrupa kupası şampiyonalarında temsil etme haklarını elde ettiler. Bu elde edilen başarının mimarım Suruç Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş’a Ak Parti Şanlıurfa milletvekili ve MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız ve Mustafa Yüksel’e şükranlarımı sunuyorum.”dedi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu