GenelGüncel

MHP’yi Yok Sayıyor Diyen Milletvekili İhraç Edildi

AK Parti, MHP'yi yok sayıyor diyen ve MHP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen MHP milletvekili partiden ihraç edildi.

AK Parti, MHP’yi yok sayıyor diyen ve MHP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen MHP milletvekili partiden ihraç edildi.

Enginyurt, Partiden İhraç Edildi

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verdi.

MHP: “21 Temmuz’da MHP üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu ili Altınordu ilçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında MHP Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.”

 

Cemal Enginyurt Neden İhraç Edildi

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık fiyatı açıklaması üzerinden Ak Parti’yi eleştirmiş, Ak Parti tarafının ‘MHP’yi yok saydığını’ savunmuştu.

Enginyurt’un ihraç olmasına sebep sözleri şu şekildeydi; “Cumhur İttifakı’ndan başka bir şey söylemiyoruz” diyen Enginyurt, “Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” ifadesini kullanmıştı.Enginyurt, açıklamasında şunları söylemişti:”Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.

“Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı