Ahmet Tüysüz’ün Aracına Silahlı Saldırı

DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz'ün seçim aracına kırmızı ışıkta beklerken saldırı yapıldığı iddia edildi.

tuysuz 1
DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz’ün seçim aracına kırmızı ışıkta beklerken saldırı yapıldığı iddia edildi.
 
Olay, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Abide Kavşağında meydana geldi. İddialara göre CHP listesinden Şanlıurfa milletvekili adayı olan DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz’ün seçim aracı kırmızı ışıkta beklerken saldırıya uğradı. Kimliği belirsiz kişi yada kişiler Tüysüz’ün seçim aracının lastiklerine silahla saldırdı.
 
Arabanın lastiği zarar görürken, olay emniyet ekiplerine ihbar edildi. Olay yerine gelen emniyet ekipleri araçta incelemelerde bulundu. Detaylı inceleme yapılaması için emniyete götürülen seçim aracı üzerindeki çalışmalar devam ederken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 
Olayda can kaybı ya da yaralının olmaması sevindirirken Başkan Tüysüz olayla ilgili açıklama yaptı. Tüysüz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Şanlıurfa Emniyetinin olayı aydınlatmak yerine teşkilatımızdaki arkadaşların evlerine bu saatte gidip onları sormalarından anlıyoruz ki bu bir saldırı ise şimdiden failleri bulunamayacak… Biz bu soruşturmadan hiç bir şey beklemiyoruz. Biz sabırla 15 mayısı bekleyeceğiz. Telaşa mahal yok!”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu