AFAD, Suriyelilere 100 Bin Ev Yapacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Suriye'de 86 bin 481 briket evin, 68 bin 713’ünün tamamlandığını belirtti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sivil toplum kuruluşlarının desteği ile Suriye’de ev inşa etmeye devam ediyor. Son olarak yapılan briket evlerin sayısını açıklayan AFAD, “Yıl sonuna kadar 100 bin ev inşa etme hedefimiz var” diyerek şu açıklamalara yer verdi;
 
 
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, çadırlarda zor şartlar altında yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz için yapılan briket ev projesi hızla devam ediyor. Bu yolda, elini taşın altına koyan tüm STK’larımıza teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. Başkanımız Yunus Sezer, savaş nedeniyle evlerini kaybeden Suriyeli kardeşlerimizin daha insani şartlarda yaşamasını sağlamak için inşa edilen briket evleri yerinde inceledi. AFAD Başkanlığımız koordinasyonunda STK’larımızın desteğiyle, Suriye’deki 284 farklı noktada projelendirilen, 86 bin 481 briket evin, 68 bin 713’ü tamamlandı. Tamamlanan briket evlere bugüne kadar 64 bin 97 aile yerleşti. Yıl sonu hedefimiz 100 bin briket ev.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu