Yazarlar

Adam Olmak

SELAMUNALEYKUM... ALLAHIM SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN...

Hiçbir zaman kendime YALAKACI, YALANCI, ÇANAK YALAYACASI ve ADAM SATAN yakıştırmalar yapmalarına meydan verecek yanlışa düşmedim. Yanlış insanlardan hep uzak durdum. Kim ne yaparsa yapsın beni bağlamaz dedim..

Her çağda, her dönemde ve her coğrafyada mutlaka yalakalık- dalkavukluk yapılmış ve yalakalar türemiştir. Yalakalık: kendi beceri ve kabiliyetleri sınırlı, az veya hiç olmayanların haketmedikleri bir yerlere gelmek, birşeyler elde etmek ve / veya ulaştıkları yerde tutunabilmek için göstermiş oldukları abartılı davranış serisi olarak tanımlanabilir. Yalakalık her meslek grubuna göre davranış değişiklikleri sergiler. Nasıl her canlı kendi yaşam ortamını bulunca çoğalırsa, yalakalık ve yalakalar da bu iş prim yaptığı sürece artacaktır.ALLAHIM KİMSEYİ BÖYLE HALLERE DÜSÜRTMESİN..
Nerede ve ne şekilde yapabilirseniz…Nasıl ki; bataklıklar kurutulmadıkça sivrisinekler bitmez. İnsanlar arasındaki, menfaat ilişkileri ve daha çok kazanmak, daha iyi yaşamak, haketmeden, emek sarfetmeden veya daha az emekle, gayretle bir yerlere ulaşma sevdası, insanoğlunda bitmediği sürece, bu meslekte ölmeyecektir. Ne tesadüftir ki; rakamlar bile yalakalıktan yanadır. Alfabenin, 29 harfine, 1’den başlayarak 29’a kadar puan verdiğinizde, harflerin puan değerlerini topladığınızda ‘’YALAKALIK’’ puanı 100, ‘’ÇALIŞMAK’’ puanı ise 85 de kalmaktadır. Çalışmadan, üretmeden, yorulmadan yalakalıkla geçinenlerin puanı kafadan 100 olmaktadır. Ne dersiniz? Bizde bir yerlerden başlasak mı acaba? Galiba biraz geç kaldık…Siz kim olursanız olun,MESLEĞİNİZ,MAKAM MEVKİNİZ NE OLURSA OLSUN.. doğrudan vazgeçmeyin, eğer doğrudan vazgeçerseniz. Çekirge misali bir sıçrar, iki sıçrar, ama üçüncüde layık olduğunuz yeri çok kötü bulursunuz. Sakın üç maymunu oynayamaya uzun süreli devam etmeyin..DUA EDER DUA BEKLERİM..SELAM ve SAYGILARIMLA..
MUSTAFA ÇİÇEKLİ…

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı