Urfa’yı unutan urfa vekili

Zemzem Gülender Açanal'ın İstanbul'daki Haliç Körfezinin kuş bakışı bir resmini paylaşarak Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmesine Urfa'dan tepkiler gecikmedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’ın İstanbul’daki Haliç Körfezinin kuş bakışı bir resmini paylaşarak İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirmesine Urfa’dan tepkiler gecikmedi.

Urfa’da kanayan yarası olan abide kavşağından Karaköprü’deki evine bir buçuk saatte gidemeyen bahtı kara Urfalının vekili Zemzem Gülender Açanal İstanbul Haliç semalarında gezerek vekil seçildiği Urfalılar ile adeta dalga geçer gibi bir paylaşım yaptı.

Seçildiği günden bu güne kadar Urfa’ya hiç Bir hizmeti olmayan hatta çoğu vatandaşın adını bile bilmediği bilenin de unuttuğu Zemzem Gülender Açanal, İstanbul Haliç paylaşımı yerine Kendi seçmen bölgesi ile ilgili sorunları veya projeleri paylasaydı; adını bilmeyenler öğrenecek unutanlar ise yeniden hatırlayacaktı. Ancak Açanal, Şanlıurfa yerine siyasi bir paylaşım olan İstanbul Haliç Paylaşımıyla tepkilerin odağına oturdu.

Saadet Partisi Şanlıurfa Karaköprü ilçe başkanı Kasım Şaşkın, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’ın İBB Büyükşehir Belediye Başkanını eleştirmesine atıfta bulunarak “Siyasette bundan daha iyi bir demagoji olamaz!” yorumunda bulundu.

Şaşkın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ak Partili vekilin paylaşımını alıntılayarak sayın Açanal, sanırım Haliç’te yaşamıyor. Şanlıurfa’nın bu kadar sorunu varken mevsimlik işçi, işsizlik ve benzeri bir çok sorun varken vekilimizin İstanbul’un sorunları ile ilgilenmesi siyasi demagojiden başka bir şey değildir” dedi.

Kasım Şaşkın’ın Sosyal Medya Paylaşımı

“Siyasette bundan daha iyi bir demagoji olamaz!

Sayın @gulenderacanal sanırım haliçte yaşamıyor Şanlıurfa’da yaşıyor.

Şanlıurfa’nın eğitim, işsizlik, trafik, yarım kalmış projeler, tarım sorunları ve daha nice sorunlar varken  haliçten bahsetmesi tam bir tiyatro.

Biz isterdik ki @gulenderacanal Genel merkezin gözüne girmek için taaa istanbul’un sorularını gündeme getirmesi yerine Şanlıurfa’nın kronikleşen sorunlarını gündeme getirmesiydi.

=Eğitimde Şanlıurfa sonlarda.

=İşsizlikte en başlarda.

=Çarpık yerleşimde en önde.

=Yıllardır başka memleketlerde çalışan tarım işçileri perişan halde.

 21’yy da Şanlıurfa’da halen elektrik ve su problemi yaşıyor.

Hayvancılık bitmiş durumda, konut fiyatları uçmuş durumda, bu sorunlar için acaba sayın @gulenderacanal ın ne gibi projeleri var.

Varsa ne gibi girişimlerde bulunuldu.

Lütfen artık tribünlere oynamayın Allah’tan korkun ve işinizi yapın!

Sizi ilgilendiren ŞANLIURFA, Haliç değil!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu