DünyaGenelGüncelKültür

Büyükelçi Önen’den Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yıldönümü Türkiye’nin (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yıldönümü Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, bir mesaj yayımladı. Büyükelçimiz Önen mesajında, bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşümüzün başlangıcı olan 19 Mayıs’ın, aziz milletimizin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, hiçbir şartta himaye altına girmeyeceğini, özgür iradesine her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği gün olduğunu, bundan böyle bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşümüzün devam edeceğini söyledi.

Ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olalım

Çin / Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Sayın Cumhurbaşkanımızın da dedikleri gibi; “Semalarında ezanların çınladığı, ufuklarında al bayrağın dalgalandığı özgür, bağımsız ve güçlü bir ülke olarak Milli Mücadelemizin 101. yılında yüz akımızla hep birlikte geleceğe koşalım. Her ne kadar sağlığımız açısından tehlike oluşturan coronavirüs nedeniyle evlerimize kapanmış, bayramımızı buruk kutluyorsak ise de, bugün biz, sizlere daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, sizden beklentimiz kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmanız; bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmanızdır. Samsun’da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz” diyerek gençlerimizin bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağına inandığını söyledi.

Gençlerimiz ışığımız, umudumuz, geleceğimizdir

Geçtiğimiz yıl Ülkemiz genelinde ve Türkî Cumhuriyetlerinde yaşanan bayram coşkusunu Çin Halk Cumhuriyeti’nde de yaşatmaya çalıştıklarını hatırlatan ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı Pekin’deki Türk öğrencilerimiz ve Çinli konukların da katılımıyla günün önemine yakışır bir şekilde kutlamıştık. Bu yıl ise coronavirüs nedeniyle ancak mesajlarla kutlama yapabiliyoruz. Gençlerimiz ışığımız, umudumuz, geleceğimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşümüzün başlangıcı olan 19 Mayıs, aziz milletimizin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, hiçbir şartta himaye altına girmeyeceğini, özgür iradesine her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği gündür. İstikbal mücadelemiz boyunca, tarihe gömülmek istenen aziz milletimiz azim, cesaret, kararlılık ve inançla yürüdüğü yolda, her türlü zorluğa göğüs germiş, canı pahasına vatanına ve bayrağına yönelen tehditleri bertaraf etmiştir. Milli Mücadele’nin başlangıcının 101. yılında Atatürk ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz

Aziz Türk Gençliğinin özgürlüğümüzün, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olduğunu belirten ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “Bugün bizler Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde sizlere daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, sizden de beklentimiz kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmanız ve bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmanızdır. Samsun’da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz. Bu düşüncelerle, siz gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını bir kere daha rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı