81 İlde Aranan 4 Bin 173 Firari Yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan “Çember Operasyonları” kapsamında 4 bin 173 firarinin yakalandığını duyurdu.

81 İlde Aranan 4 Bin 173 Firari Yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan ‘Çember’ operasyonlarının bilançosunu açıkladı.

Bakan Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “Firari suçluların sokaklarımızda gezmesine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Yakalanan şahıslardan 2’sinin 10 yıldan daha uzun süredir, 26’sının 5 ile 10 yıl arasında, 4 bin 145’inin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi.

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“8️1️ İLDE ARANAN ŞAHISLARA YÖNELİK YAPILAN “ÇEMBER OPERASYONLARINDA” ARAMA KAYDI BULUNAN 4️1️7️3️ FİRARİ YAKALANDI❗️Firari suçluların sokaklarımızda gezmesine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz Yakalanan şahıslardan:

 2️’sinin 10 yıldan daha uzun zamandır arandığı, 2️6️’inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 4️1️4️5️’inin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi. Operasyonları yöneten Valilerimizi, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu