Yurt

Viranşehir’de İçme Suyu Hattı Çalışması Devam Ediyor

Şanlıurfa'da, Viranşehir İçme Suyu İsale Hattı inşaatı işinde çalışmalar devam ediyor.

Devlet Su İşleri, Şanlıurfa’ya yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’da son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynuyor.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Şanlıurfa Viranşehir İçme Suyu İsale Hattı inşaatında çalışmaların hızla devam etmekte olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa Viranşehir İçme Suyu İsale Hattı Tesisinin tamamlanması ile Şanlıurfa İli Viranşehir ilçesinin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacağının altını çizerek, İçme Suyu İsale hattı için Genel Müdürlüğümüzce çelik boru ihalesi tamamlanmış olup sözleşme imzalanmıştır.  Toplam kapasitesi 47 bin m³ olan 4 adet su deposu bulunmakta olup 2 âdetin kaba inşaatı tamamlanmıştır. Söz konusu işte % 15.53 fiziksel gerçekleşmeye ulaşılmıştır. 2022 yılında tesisin tamamlanması planlanmaktadır. Tesisin tamamlanması ile Viranşehir ilçesine 64.800 m3/gün kaliteli içme suyu temin edilecektir.”

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı