2023’teki 16 resmi tatilin 7’si hafta sonuna denk geliyor

2023’te dini ve milli bayramlar ile özel günler olmak üzere 16 resmi tatil günü bulunurken, bunların 7'si hafta sonuna denk geliyor.

2023'teki 16 resmi tatilin 7'si hafta sonuna denk geliyor

Yeni yılın resmi tatil takvimi, yılın ilk günü olan 1 Ocak ile başladı. 2023’te 16 resmi tatil günü bulunurken, bunların bazıları hafta sonuna rastlıyor.

Bugünden sonraki ilk resmi tatil 20 Nisan’daki yarım gün olan Ramazan Bayramı arifesi. Ramazan Bayramı dolayısıyla 21, 22 ve 23 Nisan tatil olurken, resmi tatil olarak kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl hem pazar gününe hem de Ramazan Bayramı’nın son gününe denk geliyor.

İKİNCİ ARA TATİL RAMAZAN BAYRAMI İÇİNDE

Okullarda ikinci ara tatilin bir bölümü yine Ramazan Bayramı’nın içinde yer alacak. Milli Eğitim Bakanlığının takvimine göre, okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Resmi tatillerden 1 Mayıs, bu yıl pazartesi gününe denk geliyor. Mayıstaki diğer bir resmi tatil günü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise cuma günü kutlanacak.

KURBAN BAYRAMI’NDA TATİL KAÇ GÜN OLACAK?

2023’te Kurban Bayramı, 27 Haziran Salı günü başlayacak. Salı günü yarım gün bayram arifesiyle başlayacak resmi tatil, 28, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz ile devam edecek. Eğer yarım gün mesai yapılacak arife gününden önceki pazartesi de idari izin ilan edilirse Kurban Bayramı 9 güne çıkacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de bu yıl hafta sonuna denk gelen resmi tatillerden. Söz konusu resmi tatil cumartesiye rastlıyor.

Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı çarşambaya, yarım gün resmi tatil olan 28 Ekim cumartesiye, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise pazar gününe denk geliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu