100. Yılı Harran’da Coşkuyla Kutlandı

Şanlıurfa – Harran’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dopdolu etkinlikler ile kutlandı. Unutulmaz anlara sahne olan etkinlikler Harranlı vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

fdd9a0fb 1971 4f68 8549 fb2cd3ea14e7

Harran’da dün Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugünkü bölümünde, Harran ilçe stadyumunda çeşitli etkinliklerin gösterimi ile devam etti.

Öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan şiir okuma, akrobatik hareketlerin gösterimi, zeybek oyunu, halk oyunu ve farklı branşlardaki birçok gösterinin sergilendiği kutlamaları ilçe protokolü, gazi ve şehit ailelerinin yanında ilçe halkı ilgiyle takip etti.

Cumhuriyetin coşkusunu ilçe stadyumunda düzenlenen etkinliklere katılarak, heyecanla takip eden Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz. “Cumhuriyetimizin bayramını 100. kez kutluyor olmanın gururu ve coşkusunu hep birlikte yaşadığımız bu anlamlı günde dileğim odur ki bu coşkuyu dünya döndükçe hep birlikte yaşayalım ve birliğimize bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize ve Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım” dedi.

Harran’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Göbeklitepe bisiklet federasyonu üyelerinin gösterimi, sporcu, öğrenci, öğretmen ve vatandaşların kortej yürüyüşü ile son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu