100 Yaşını Doldurmuş Büyüklerimizi Ziyaret Ettik.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, 100 yaşını doldurmuş hastaları evinde ziyaret ettiler.

saglik 1

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 yaşını doldurmuş sevgili büyüklerimizi ve ailelerini Evde Sağlık ekipleri olarak ziyaret ettik; tıbbi kontrollerini gerçekleştirdik. Sağlık hizmetlerini götürmekten onur duyduğumuz büyüklerimizin ve kıymetli ailelerinin memnuniyeti ve duası çalışma gayretimizi daha da artırdı. Cumhuriyet ile yaşıt olan gölgelerinde yetiştiğimiz yüzyıllık çınarlarımıza sağlıklı ömürler dileriz.

ILSAGLIK

Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerimiz, yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşmakta zorluk yaşayan hastalarımıza ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini profesyonel sağlık personelleri tarafından evlerinde periyodik tedavi planına uygun olarak sunmaktadır. Tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, Hastalığı ile alakalı evde kullanımı gerekli tıbbi cihaz ve ekipmanların doğru ve uygun koşullarda kullanılması konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, Hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler ve hastalık bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi gibi konularda yardımcı olunmaktadır. Bu sayede, hastalarımızın tedavi ve bakım süreçleri takip edilmekte ve yaşam kaliteleri artırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu